У Пљевљима се организује "Српско културно лето"
Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.
У среду 24. јуна 2026.године Архиепископа и Митрополита милешевског г. Атанасија посетили су представници црквене заједнице из Пљеваља предвођени архијерејским намесником пљеваљским- протојерејем-ставрофором Сашом Јањићем.
Разговори су имали више тематских целина од којих је најважнија била стање и прилике духовног живота српске православне заједнице у Пљевљима.
Као и предстојећа манифестација "Српско културно лето" коју већ пет година организују удружења која делују при Српској кући у Пљевљима.
Ове године носилац пројекта је организација ПВ Свитање, а цела манифестација ће се одржавати од средине јула до средине септембра када ће бити уприличена Свечана академија поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе.
Пројекат је финансијски подржала Управа за сарадњу с дијаспором и Србима у региону при Министарству спољних послова Републике Србије.
Крајем августа реализоваће се пројекат Сабор српске православне омладине – Тромеђа, подржан од стране Министарства културе Републике Србије.
Архијереј се на крају захвалио за сав њихов рад и труд који улажу у реализацији задатака које им је Српска Православна Црква и Епархија милешевска поверила и благословио њихово будуће богоугодно ангажовање на истом плану.
Раније је СПН писао како је отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“.