Храм Светог Саве одао признање просветним радницима
У Храму Светог Саве уручене су захвалнице просветним радницима који су учествовали у мисионарским пројектима намењеним деци и младима.
У Парохијском дому Храма Светог Саве у Београду 25. јуна 2026. одржана је свечана додела захвалница директорима, професорима, учитељима, васпитачима, психолозима, педагозима и вероучитељима који су током протеклог периода доводили децу и ученике у ову светињу и учествовали у мисионарским пројектима реализованим по благослову патријарха Порфирија.
Током пројеката „Врачарци Светосавци“, „Мала школа веронауке“, „Разговори са гимназијалцима и средњошколцима“ и „Храм гради нас“, хиљаде деце и младих упознале су се с духовним, културним и историјским значајем нашег заветног храма, као и са богатим наслеђем које та светиња чува.
У име братства, присутнима се обратио старешина, протођакон Радомир Врућинић, док је ауторка пројеката Ивана Јелић поздравила окупљене и осврнула се на значај досадашње сарадње. Свечаност су музичким програмом употпуниле ученице Музичке школе. Олга Станковић је наступила на виолончелу, и Ана Стојиљковић за клавиром.
На крају свечаности свим гостима уручене су захвалнице и пригодни поклони као знак благодарности за допринос реализацији пројеката Мисионарске делатности при Храму Светог Саве. Организатори су истакли да је сусрет протекао у духу заједништва и међусобног поштовања, потврђујући значај сарадње Цркве и просветних установа у васпитању и образовању младих.
СПН је раније писао да је патријарх Порфирије упутио честитку Њ. Блаженству Онуфрију поводом имендана.