Одржан пријемни испит за богословије СПЦ у Новом Саду

2824
09:17
7
У Новом Саду одржан пријемни испит за упис у богословије Српске Православне Цркве. Фото: Епархија бачка У Новом Саду одржан пријемни испит за упис у богословије Српске Православне Цркве. Фото: Епархија бачка

Пријемни је одржан у просторијама Црквене општине новосадске .

Са благословом Митрополита бачког г. Иринеја, 24. јуна 2026. године одржан је пријемни испит за упис у богословије Српске Православне Цркве.

Пријемном испиту је приступило четрнаест кандидата са канонског простора Епархије бачке, пред испитном комисијом у саставу: Преосвећени Епископ мохачки г. Дамаскин, председник комисије; протојереј Жељко Латиновић, протојереј Велимир Врућинић и протонамесник Лео Малешевић, чланови; професор др Стаменко Шушак и доцент др Данило Михајловић, стручни сарадници.

После успешно завршеног пријемног испита, кандидате је у Владичанском двору благословио Патријарх српски г. Порфирије у присуству Митрополита бачког г. Иринеја.

Патријарх Порфирије је свим кандидатима из Епархије бачке честитао успешно полагање пријемног испита и пожелео им да њихово предстојеће школовање у богословијама буде њима и њиховим родитељима на духовну радост и напредак, а светој Цркви на ползу.

Раније је СПН писао како је почела са радом духовна школа „Соко Град“.

Ако сте приметили грешку, обележите неопоходни текст и притисните на Ctrl+Enter или Послати грешку, да о томе обавестите редакцију.
Ако пронађете грешку у тексту, изаберите је мишем и притисните Ctrl+Enter или ово дугме Ако пронађете грешку у тексту, истакните је мишем и кликните на ово дугме Истакнути текст је превише дуг!
Читајте и...