Одржан пријемни испит за богословије СПЦ у Новом Саду
Пријемни је одржан у просторијама Црквене општине новосадске .
Са благословом Митрополита бачког г. Иринеја, 24. јуна 2026. године одржан је пријемни испит за упис у богословије Српске Православне Цркве.
Пријемном испиту је приступило четрнаест кандидата са канонског простора Епархије бачке, пред испитном комисијом у саставу: Преосвећени Епископ мохачки г. Дамаскин, председник комисије; протојереј Жељко Латиновић, протојереј Велимир Врућинић и протонамесник Лео Малешевић, чланови; професор др Стаменко Шушак и доцент др Данило Михајловић, стручни сарадници.
После успешно завршеног пријемног испита, кандидате је у Владичанском двору благословио Патријарх српски г. Порфирије у присуству Митрополита бачког г. Иринеја.
Патријарх Порфирије је свим кандидатима из Епархије бачке честитао успешно полагање пријемног испита и пожелео им да њихово предстојеће школовање у богословијама буде њима и њиховим родитељима на духовну радост и напредак, а светој Цркви на ползу.
Раније је СПН писао како је почела са радом духовна школа „Соко Град“.