У Острогу прослављен празник Светог Мирона Критског и Светих Зосима и Јакова Туманских
На дан Св. Мирона епископа критског и Светих Зосиме и Јакова Туманских, 21. августа 2025.године у цркви Свете Тројице у Доњем Острогу, служена је Света Литургија.
Литургијом је началствовао аргимандрит Мирон, уз саслужење игумана манастира Острог, архимандрита Сергија и острошке сабраће.
На крају Литургије саслужитељи су благосиљали и пререзали славски колач који су у славу Божију, а у част својих небесних заступника, принели архимандрит Мирон и јерођакон Зосима, сабраћа острошке светиње.
Раније је СПН писао како је Епископ Јустин богослужио у цркви Светог Саве у Паризу.
0
0
Ако сте приметили грешку, обележите неопоходни текст и притисните на Ctrl+Enter или Послати грешку, да о томе обавестите редакцију.
Читајте и...
Патријарх Порфирије послао честитку Митрополиту Онуфрију
25. јун 18:48
Патријарх Кирил честитао важне годишњице Поглавару СПЦ
25. јун 17:55
У Мозамбику уприличено треће масовно крштење овог месеца
25. јун 17:46