Митрополит Хризостом примио делегацију логораша Републике Српске
У среду, 09. јула 2025. године, Архиепископ сарајевско-сребренички и Митрополит дабробосански Хризостом примио је делегацију Удружења логораша Р. Српске.
Чланови Удружења логораша упознали су Митрополита о страдању Срба у логорима у Федерацији БиХ-не, а посебно у логору у Тарчину, тачније у тамошњем ''Силосу''.
Архијереј је пажљиво слушао њихова сведочења о мукама и патњама кроз које је Српски народ у Федерацији БиХ-не прошао у ратном периоду 1992-1995. године, а многи су на жалост били жртве терора и мучења.
На крају је договорено да се кроз конкретне активности сачува успомена на све пострадале и још живе Србе логораше, а посебно на Србе Пазарића и Сарајева.
0
0
Ако сте приметили грешку, обележите неопоходни текст и притисните на Ctrl+Enter или Послати грешку, да о томе обавестите редакцију.
Читајте и...
Грузија: 73. масовно крштење деце у Грузији
05. јун 18:16
Председник Француске посетио цетињски манастир
05. јун 17:09
Бар прославио свог небеског заштитника
05. јун 15:33