Митрополит Хризостом примио делегацију логораша Републике Српске

Чланови Удружења логораша упознали су Митрополита о страдању Срба у логорима у Федерацији БиХ-не, а посебно у логору у Тарчину, тачније у тамошњем ''Силосу''.

Архијереј је пажљиво слушао њихова сведочења о мукама и патњама кроз које је Српски народ у Федерацији БиХ-не прошао у ратном периоду 1992-1995. године, а многи су на жалост били жртве терора и мучења.

На крају је договорено да се кроз конкретне активности сачува успомена на све пострадале и још живе Србе логораше, а посебно на Србе Пазарића и Сарајева.

Pročitajte takođe

Додељене повеље Матице српске за неговање српске језичке културе

Циљ Повеље Матице српске јесте очување српског језика и културног идентитета, како од стране појединаца, тако и институција.

Изградња парохијског дома у Бродареву је у завршној фази

О самом току радова обавештен је Митрополит милешевски г. Атанасије.

Патријарх Порфирије поново посетио изложбу „Свети Сава”

Уникатна изложба о Светом Сави се одржава у Галерији САНУ.

Одржан је сабор вероучитеља Митрополије црногорско-приморске

Сабор је уприличен на Цетињу.

У Требињу се организују кампови спорта, математике, НТЦ учења и традиције

Децу из Требиња очекује забавно и занимљиво лето.

Завршена Школа црквеног појања „Ненад Барачки” у манастиру Шенђурац

Школа појања се традиционално одржава у манастиру Шенђурцу.