Митрополит Хризостом примио делегацију логораша Републике Српске
Чланови Удружења логораша упознали су Митрополита о страдању Срба у логорима у Федерацији БиХ-не, а посебно у логору у Тарчину, тачније у тамошњем ''Силосу''.
Архијереј је пажљиво слушао њихова сведочења о мукама и патњама кроз које је Српски народ у Федерацији БиХ-не прошао у ратном периоду 1992-1995. године, а многи су на жалост били жртве терора и мучења.
На крају је договорено да се кроз конкретне активности сачува успомена на све пострадале и још живе Србе логораше, а посебно на Србе Пазарића и Сарајева.
Pročitajte takođe
Додељене повеље Матице српске за неговање српске језичке културе
Циљ Повеље Матице српске јесте очување српског језика и културног идентитета, како од стране појединаца, тако и институција.
Изградња парохијског дома у Бродареву је у завршној фази
О самом току радова обавештен је Митрополит милешевски г. Атанасије.
Патријарх Порфирије поново посетио изложбу „Свети Сава”
Уникатна изложба о Светом Сави се одржава у Галерији САНУ.
У Требињу се организују кампови спорта, математике, НТЦ учења и традиције
Децу из Требиња очекује забавно и занимљиво лето.
Завршена Школа црквеног појања „Ненад Барачки” у манастиру Шенђурац
Школа појања се традиционално одржава у манастиру Шенђурцу.