Епископ Иларион богослужио у Дечанима
Литургији су присуствовали и припадници КФОР-а.
Епископ новобрдски, вика̑р Патријарха српског г. Порфирија, г. Иларион служио је 3. новембра 2025.године Свету архијерејску литургију у манастиру Високи Дечани.
На молитвеном сабрању окупило се неколико стотина верника са Косова и Метохије, из свих крајева Србије, Републике Српске и Црне Горе.
Православни војници су се причестили крај моштију Светог краља Стефана Дечанског.
Владика Иларион, који је замонашен и дуги низ година био сабрат ове свете обитељи, редовно се са радошћу враћа Манастиру Дечани у Метохији.
Раније је СПН писао о првој канонској посети Лисабону.
0
0
Ако сте приметили грешку, обележите неопоходни текст и притисните на Ctrl+Enter или Послати грешку, да о томе обавестите редакцију.
Читајте и...
Грузија: 73. масовно крштење деце у Грузији
05. јун 18:16
Председник Француске посетио цетињски манастир
05. јун 17:09
Бар прославио свог небеског заштитника
05. јун 15:33