Митрополит Василије осветио обновљени манастир у Купинову
Владика Василије са свештенством и верним народом. Фото: СПЦ
Манастир Свете мати Ангелине у Купинову обележио је 31. октобра 2025. храмовну славу у знаку духовне радости и обнове. Светом архијерејском Литургијом началствовао је Митрополит сремски Василије, који је у оквиру богослужења извршио чин освећења древне светиње.
Манастир је, захваљујући труду намесника, јеромонаха Митрофана (Матовића), и подршци верника, потпуно рестауриран. Иконостас и унутрашњост светиње добили су нови сјај, што је посебно истакнуто током свечаности.
Митрополиту су саслуживали архимандрит Доситеј, игуман манастира Гргетега, архимандрит Атанасије, игуман манастира Старо Хопово, протојереј-ставрофор Јован Милановић, ректор Карловачке богословије, протојереј Бојан Мијановић, архијерејски намесник пећиначки, и протођакон Горан Власац. Литургијско појање употпунили су ученици Карловачке богословије.
За несебичну помоћ у обнови манастира, Митрополит Василије је орденом Светог владике Максима одликовао господина Стевана Вујчића из Купинова, док су остали добротвори награђени захвалницама као изразом благодарности за њихово доброчинство.
СПН је раније писао о житију Светог Стефана слепог, супруга Свете мати Ангелине Српске.
Pročitajte takođe
Представници научних кругова СПЦ се састали са Митрополитом волоколамским Антонијем
Сусрет је уприличен у Одељењу за спољне црквене послове Московске патријаршије.
Манастир Шенђурац домаћин веронаучног кампа
Веронаучни камп већ деценијама представља једно од најзначајнијих сабрања деце и младих у Епархији темишварској, потврђујући своју важну улогу у духовном васпитању нових поколења.
Министарство културе донирало новац Студеници
Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.
У Пљевљима се организује "Српско културно лето"
Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.
Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“
Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.
Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"
Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.