Завршен је хуманитарни куп "Свети Марко"

Хуманитарни турнир у Црној Гори. Фото: Митрополија црногорско-приморска.

Током два дана турнира публика је имала прилику да ужива у великом броју занимљивих и неизвесних утакмица, а читав догађај протекао је у духу спорта, заједништва и хуманости.

На турниру је од пријава екипа и добровољних прилога прикупљено 2.200 евра.

Средства ће бити прослеђена Народној кухињи при Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици.

Другог дана турнира одиграни су четвртфинални, полуфинални и финални сусрети.

Велико финале донело је одличну атмосферу и квалитетан фудбал. Титулу победника 12. хуманитарног купа „Свети Марко“ освојило је Спортско друштво Саборног храма Христовог Васкрсења, које је у финалу победило екипу Мистер Но резултатом 4:1.

Организатори су изразили задовољство великим одзивом екипа, публике и пријатеља турнира, истичући да је и овогодишњи турнир показао да спорт може бити у служби хуманости, заједништва и помоћи онима којима је то најпотребније.

Раније је СПН писао о очувању православног идентитета. 

Pročitajte takođe

Представници научних кругова СПЦ се састали са Митрополитом волоколамским Антонијем

Сусрет је уприличен у Одељењу за спољне црквене послове Московске патријаршије.

Манастир Шенђурац домаћин веронаучног кампа

Веронаучни камп већ деценијама представља једно од најзначајнијих сабрања деце и младих у Епархији темишварској, потврђујући своју важну улогу у духовном васпитању нових поколења.

Министарство културе донирало новац Студеници

Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.

У Пљевљима се организује "Српско културно лето"

Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.

Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“

Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.

Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"

Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.