Завршен је хуманитарни куп "Свети Марко"
Хуманитарни турнир у Црној Гори. Фото: Митрополија црногорско-приморска.
Током два дана турнира публика је имала прилику да ужива у великом броју занимљивих и неизвесних утакмица, а читав догађај протекао је у духу спорта, заједништва и хуманости.
На турниру је од пријава екипа и добровољних прилога прикупљено 2.200 евра.
Средства ће бити прослеђена Народној кухињи при Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици.
Другог дана турнира одиграни су четвртфинални, полуфинални и финални сусрети.
Велико финале донело је одличну атмосферу и квалитетан фудбал. Титулу победника 12. хуманитарног купа „Свети Марко“ освојило је Спортско друштво Саборног храма Христовог Васкрсења, које је у финалу победило екипу Мистер Но резултатом 4:1.
Организатори су изразили задовољство великим одзивом екипа, публике и пријатеља турнира, истичући да је и овогодишњи турнир показао да спорт може бити у служби хуманости, заједништва и помоћи онима којима је то најпотребније.
Раније је СПН писао о очувању православног идентитета.
Pročitajte takođe
Представници научних кругова СПЦ се састали са Митрополитом волоколамским Антонијем
Сусрет је уприличен у Одељењу за спољне црквене послове Московске патријаршије.
Манастир Шенђурац домаћин веронаучног кампа
Веронаучни камп већ деценијама представља једно од најзначајнијих сабрања деце и младих у Епархији темишварској, потврђујући своју важну улогу у духовном васпитању нових поколења.
Министарство културе донирало новац Студеници
Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.
У Пљевљима се организује "Српско културно лето"
Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.
Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“
Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.
Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"
Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.