Епископ Јеротеј служио Чин побијања крста и освећења земљишта за нови храм

Освећење новог храма у Шапцу. Фото: Епархија шабачка.

Епископ шабачки г. Јеротеј је служио 24. марта 2026. године Чин побијања крста и освећења земљишта за нови храм.

Молитвеном чину присуствовало је свештенство и верни народ шабачког краја.

Раније је СПН писао о студентској изложби у Требињу. 

Pročitajte takođe

Поглавар СПЦ честитао годишњицу устоличења Патријарху Данилу

Ово је Предстојатељу Бугарске Православне Цркве друга годишњица устоличења.

Патријарх Порфирије послао честитку Митрополиту Онуфрију

Поглавар СПЦ је кијевском Митрополиту честитао имендан.

Патријарх Кирил честитао важне годишњице Поглавару СПЦ

Патријарху Порфирију је стигла честитка од Патријарха московског и све Русије Кирила.

У Мозамбику уприличено треће масовно крштење овог месеца

Тако је Мозамбик добио више од двадесет нових православних хришћана.

Обележена друга годишњица преноса иконе Живоначалне Тројице у Сергијеву лавру

Прошло је две године од како је икона Живоначалне Тројице из Тетрјаковске галерије враћена у Сергијеву лавру.

Митрополит Лукијан прославио нови јубилеј

Наиме, он се већ три деценије налази на челу Темишварске епархије.