Студенти из Требиња приредили изложбу својих радова
Студентска изложба у Требињу. Фото: Еепархија захумско-херцеговачка .
У Музеју Херцеговине Требиње 25. марта 2026.године је отворена изложба радова студената четврте године Архитектонско-грађевинско-геодетског факултета Универзитета у Бањој Луци.
Проф. др Окиљ је истакла да су студенти кроз овај пројекат научили комплетну методологију рада у области обнове и заштите културних добара.
Она је додала да је пројекат трајао цели семестар, гдје су студенти прво били на терену и истраживали тај простор и онда радили на пројекту.
"У Петропавловом манастиру задатак је био изградња новог звоника, а у Манастиру Светог Георгија у Бравенику је био да објекте некадашње војне касаране прилагоде новој намени за потребе верника. То су радили на начин да не угрозе постојећу структуру која је стварана вековима",– рекла је професорка.
Изложба радова студената четврте године Архитектонско-грађевинско-геодетског факултета Универзитета у Бањој Луци, студијски програм архитектура, у Музеју Херцеговине биће отворена наредних 15 дана.
Раније је СПН писао о циклусу предавања о верској настави у Београду.
Pročitajte takođe
Поглавар СПЦ честитао годишњицу устоличења Патријарху Данилу
Ово је Предстојатељу Бугарске Православне Цркве друга годишњица устоличења.
Патријарх Порфирије послао честитку Митрополиту Онуфрију
Поглавар СПЦ је кијевском Митрополиту честитао имендан.
Патријарх Кирил честитао важне годишњице Поглавару СПЦ
Патријарху Порфирију је стигла честитка од Патријарха московског и све Русије Кирила.
У Мозамбику уприличено треће масовно крштење овог месеца
Тако је Мозамбик добио више од двадесет нових православних хришћана.
Обележена друга годишњица преноса иконе Живоначалне Тројице у Сергијеву лавру
Прошло је две године од како је икона Живоначалне Тројице из Тетрјаковске галерије враћена у Сергијеву лавру.
Митрополит Лукијан прославио нови јубилеј
Наиме, он се већ три деценије налази на челу Темишварске епархије.