Одржан сабор свештенства у Епархији будимљанско-никшићкој

Учесници сабора свештенства и свештеномонаштва Епархије будимљанско-никшићке. Фото: Епархија будимљанско-никшићка

У Епархији будимљанско-никшићкој одржан је сабor свештенства и свештеномонаштва 25. марта 2026, у петој недељи Часног поста. Сабрање у манастиру Светог апостола и јеванђелисте Луке у Жупи Никшићкој започело је светом Литургијом преосвећених дарова, током које је обављена и исповест свештенства и свештеномонаштва. Литургијом је началствовао Владика будимљанско-никшићки Методије.

После богослужења уследио је и братски састанак свештеника и монаха Епархије будимљанско-никшићке. За трпезом братске љубави говорио је протојереј др Никола Маројевић о односу вере и знања.

СПН је раније писао о томе да је владика Методије учествовао у седницама Синода и Патријаршијског УО почетком марта.

Pročitajte takođe

Патријарх Кирил честитао важне годишњице Поглавару СПЦ

Патријарху Порфирију је стигла честитка од Патријарха московског и све Русије Кирила.

У Мозамбику уприличено треће масовно крштење овог месеца

Тако је Мозамбик добио више од двадесет нових православних хришћана.

Обележена друга годишњица преноса иконе Живоначалне Тројице у Сергијеву лавру

Прошло је две године од како је икона Живоначалне Тројице из Тетрјаковске галерије враћена у Сергијеву лавру.

Митрополит Лукијан прославио нови јубилеј

Наиме, он се већ три деценије налази на челу Темишварске епархије.

Кроз Требиње ће поново проћи Видовданска литија

Осамдесет пет година се чекало да кроз Требиње поново прошета Видовданска литија.

Служен је помен настрадалим Србима код Придворачке јаме

Помен је служен за 13 угледних српских домаћина које су усташе на овом месту убиле 1941. године, само зато што су били православни Срби.