Митрополит Фотије се састао са Градоначелником Бијељине

Митрополит Фотије и градоначелник Бијељине. Извор: Епархија зворничко-тузланска.

Митрополит зворничко-тузлански г. Фотије, примио је 20.марта 2026. године, др Љубишу Петровића, градоначелника Бијељине.

Том приликом, митрополит Фотије и градоначелник Петровић водили су срдачан разговор, у коме су истакли обострано задовољство за досадашњу успешну сарадњу између Града Бијељина и Епархије.

Обојица су изразила наду у даљи напредак у заједничким пројектима.

Пријему су присуствовали и сарадници градоначелника Петровића.

Раније је СПН писао о хуманитарној пројекцији филма о Космету у Бијељини. 

Pročitajte takođe

Видовдан 2026: Награде „Лонгин“ и „Димитрије Поповић“ у Грачаници

У оквиру Видовданских свечаности, изложба радова насталих на Ликовној колонији „Видовдан“ и додела награда „Лонгин“ и „Димитрије Поповић“ биће одржани у Грачаници.

Широм храмова СПЦ обележен празник Светог Теодора Стратилата

У храмовима СПЦ торжествено и молитвено је обележен празник Светог Теодора Стратилата.

Обележена је годишњица одбране Сарајевско-романијске регије

На Равној Романији служен је помен и парастос погинулим војницима Војске Републике Српске.

Митровачка гимназија озваничила сарадњу са Хиландаром

Ова сарадња је спојила једну од највећих српских светиња са једном од најстаријих и цењенијих образовних установа у земљи.

Сремска Митровица домаћин научног скупа и симпозијума

У Сремској Митровици уприличен је јединствен акредитован Симпозијум-стручни скуп на тему „Научни и црквени поглед на даровитост".

Без Бога лаж постаје истина, упозорава Патријарх

Патријарх Порфирије поручио је да човек без Бога губи способност правилног расуђивања, док вера доноси просвећење и мир.