Свештеник СПЦ: Бог се радује свакоме ко се каје за своје грехе

Литургија у Подгорици. Фото: Митрополија црногорско-приморска.

Литургијом је 8. фебруара 2026.године је началствовао протојереј Игор Балабан.

Прота се затим верницима обратио беседом.

"Онога који крене путем покајања, Господ прима отворених руку. Ономе ко неће, Господ не дира његову слободну вољу. Дао нам је Бог да можемо да живимо без Њега. Може да се живи без Бога, у несрећама, у ратовима, у одсуству било какве самилости једних према другима",– рекао је свештеник.

Раније је СПН писао о духовном сабрању у Марибору. 

Pročitajte takođe

Представници научних кругова СПЦ се састали са Митрополитом волоколамским Антонијем

Сусрет је уприличен у Одељењу за спољне црквене послове Московске патријаршије.

Манастир Шенђурац домаћин веронаучног кампа

Веронаучни камп већ деценијама представља једно од најзначајнијих сабрања деце и младих у Епархији темишварској, потврђујући своју важну улогу у духовном васпитању нових поколења.

Министарство културе донирало новац Студеници

Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.

У Пљевљима се организује "Српско културно лето"

Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.

Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“

Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.

Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"

Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.