Митрополит Јоаникије и владика Пајсије богослужили у Цетињском манастиру

Митрополит Јоаникије. Фото: Митрополија црногорско-приморска

У седишту Митрополије црногорско-приморске, Цетињском манастиру, 8. фебруара 2026. служена је архијерејска Литургија којом је началствовао митрополит Јоаникије, уз саслужење Епископа диоклијског Пајсија, свештенства и свештеномонаштва.

Након читања јеванђелског зачала, владика Пајсије је у беседи истакао да се прича о блудном сину не односи на далеку прошлост, већ на цело човечанство, јер се сваки човек током живота може препознати и у млађем и у старијем сину.

Он је нагласио да удаљавање од Бога, као извора живота, води духовној празнини, док покајање отвара пут повратка и обнове, указујући да Бог човека не дочекује осудом, већ љубављу и милошћу.

Литургија је протекла у молитвеном сабрању верника, уз поруку да је јеванђелска прича о блудном сину позив на смирење и преиспитивање сопственог духовног пута.

СПН је писао о добротворној акцији Срба из Канаде.

Pročitajte takođe

Представници научних кругова СПЦ се састали са Митрополитом волоколамским Антонијем

Сусрет је уприличен у Одељењу за спољне црквене послове Московске патријаршије.

Манастир Шенђурац домаћин веронаучног кампа

Веронаучни камп већ деценијама представља једно од најзначајнијих сабрања деце и младих у Епархији темишварској, потврђујући своју важну улогу у духовном васпитању нових поколења.

Министарство културе донирало новац Студеници

Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.

У Пљевљима се организује "Српско културно лето"

Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.

Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“

Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.

Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"

Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.