Митрополит Јоаникије и владика Пајсије богослужили у Цетињском манастиру
Митрополит Јоаникије. Фото: Митрополија црногорско-приморска
У седишту Митрополије црногорско-приморске, Цетињском манастиру, 8. фебруара 2026. служена је архијерејска Литургија којом је началствовао митрополит Јоаникије, уз саслужење Епископа диоклијског Пајсија, свештенства и свештеномонаштва.
Након читања јеванђелског зачала, владика Пајсије је у беседи истакао да се прича о блудном сину не односи на далеку прошлост, већ на цело човечанство, јер се сваки човек током живота може препознати и у млађем и у старијем сину.
Он је нагласио да удаљавање од Бога, као извора живота, води духовној празнини, док покајање отвара пут повратка и обнове, указујући да Бог човека не дочекује осудом, већ љубављу и милошћу.
Литургија је протекла у молитвеном сабрању верника, уз поруку да је јеванђелска прича о блудном сину позив на смирење и преиспитивање сопственог духовног пута.
СПН је писао о добротворној акцији Срба из Канаде.
Pročitajte takođe
Представници научних кругова СПЦ се састали са Митрополитом волоколамским Антонијем
Сусрет је уприличен у Одељењу за спољне црквене послове Московске патријаршије.
Манастир Шенђурац домаћин веронаучног кампа
Веронаучни камп већ деценијама представља једно од најзначајнијих сабрања деце и младих у Епархији темишварској, потврђујући своју важну улогу у духовном васпитању нових поколења.
Министарство културе донирало новац Студеници
Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.
У Пљевљима се организује "Српско културно лето"
Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.
Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“
Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.
Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"
Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.