Епископ Јеротеј присуствовао прослави празника у Струмици
Епископ Јеротеј у Струмици .Фото: Епархија шабачка .
На навечерје празника, 10. децембра 2025. године, у храму Светих петнаест Тивериопољских мученика у Струмици, служено је празнично вечерње богослужење којим је началствовао епископ Јеротеј, а у молитвеном присуству викарног Епископа стобијског г. Јакова.
На сам дан прославе ових светитеља, 11. децембра 2025. године, светом архијерејском Литургијом је началствовао Архиепископ охридски и македонски г. Стефан, уз саслужење Митрополита струмичког г. Наума, Митрополита брегалничког г. Илариона, Епископа шабачког г. Јеротеја и викарног Епископа стобијског г. Јакова.
Светој Литургији су присуствовали: г. Антонио Милошоски, потпредседник Собрања Републике Северне Македоније; гђа Оливера Трајковска, директор Комисије за односе са верским заједницама; г. Петар Јанков, градоначелник Струмице; представници јавних и просветних институција, као и верни народ струмичког краја.
Раније је СПН писао како је Митрополит Фотије примио делегацију Црвеног крста са Косова и Метохије.
Pročitajte takođe
Нова књига Ђорђа Брујића успоставља дијалог између традиције и савремености
Ова књига доноси и осврте на новија књижевна остварења, настојећи да успостави дијалог између традиције и савремености.
У Тивту ниче нова црква Светих Сергија и Вакха
Нова светиња у Тивту биће посвећена Светим Сергију и Вакху.
Сестре Лидија и Стефанида у поклоничкој посети светињама Епархије крушевачке
Лидија и Стефанида су монахиње манастира Светог апостола Луке и Светог Петра Цетињског на Виндолу.
Видовдан 2026: Награде „Лонгин“ и „Димитрије Поповић“ у Грачаници
У оквиру Видовданских свечаности, изложба радова насталих на Ликовној колонији „Видовдан“ и додела награда „Лонгин“ и „Димитрије Поповић“ биће одржани у Грачаници.
Широм храмова СПЦ обележен празник Светог Теодора Стратилата
У храмовима СПЦ торжествено и молитвено је обележен празник Светог Теодора Стратилата.
Обележена је годишњица одбране Сарајевско-романијске регије
На Равној Романији служен је помен и парастос погинулим војницима Војске Републике Српске.