Епископ Јеротеј присуствовао прослави празника у Струмици

Епископ Јеротеј у Струмици .Фото: Епархија шабачка .

На навечерје празника, 10. децембра 2025. године, у храму Светих петнаест Тивериопољских мученика у Струмици, служено је празнично вечерње богослужење којим је началствовао епископ Јеротеј, а у молитвеном присуству викарног Епископа стобијског г. Јакова.

На сам дан прославе ових светитеља, 11. децембра 2025. године, светом архијерејском Литургијом је началствовао Архиепископ охридски и македонски г. Стефан, уз саслужење Митрополита струмичког г. Наума, Митрополита брегалничког г. Илариона, Епископа шабачког г. Јеротеја и викарног Епископа стобијског г. Јакова.

Светој Литургији су присуствовали: г. Антонио Милошоски, потпредседник Собрања Републике Северне Македоније; гђа Оливера Трајковска, директор Комисије за односе са верским заједницама; г. Петар Јанков, градоначелник Струмице; представници јавних и просветних институција, као и верни народ струмичког краја.

Раније је СПН писао како је Митрополит Фотије примио делегацију Црвеног крста са Косова и Метохије.

Pročitajte takođe

Нова књига Ђорђа Брујића успоставља дијалог између традиције и савремености

Ова књига доноси и осврте на новија књижевна остварења, настојећи да успостави дијалог између традиције и савремености.

У Тивту ниче нова црква Светих Сергија и Вакха

Нова светиња у Тивту биће посвећена Светим Сергију и Вакху.

Сестре Лидија и Стефанида у поклоничкој посети светињама Епархије крушевачке

Лидија и Стефанида су монахиње манастира Светог апостола Луке и Светог Петра Цетињског на Виндолу.

Видовдан 2026: Награде „Лонгин“ и „Димитрије Поповић“ у Грачаници

У оквиру Видовданских свечаности, изложба радова насталих на Ликовној колонији „Видовдан“ и додела награда „Лонгин“ и „Димитрије Поповић“ биће одржани у Грачаници.

Широм храмова СПЦ обележен празник Светог Теодора Стратилата

У храмовима СПЦ торжествено и молитвено је обележен празник Светог Теодора Стратилата.

Обележена је годишњица одбране Сарајевско-романијске регије

На Равној Романији служен је помен и парастос погинулим војницима Војске Републике Српске.