Делегација из Херцег Новог борави у Америци
Делегација Херцег Новог у Америци. Фото: Митрополија црногорско-приморска.
Повод посете је обележавање празника Светог Севастијана Дабовића – првог српског православног монаха и свеца рођеног на тлу Америке.
У Храму Светог Саве у Џексону, коју је подигао Свети Севастијан са исељеницима из Боке и Херцеговине, делегација је присуствовала вечерњој служби уочи празника.
Тамо су се сусрели са владикама западноамеричким Максимом и захумско-херцеговачким и приморским Димитријем.
На празник Светог Севастијана 30. новембра 2025.године служена је архијерејска Литургија.
Након које су славски колач са Архиепископом лосанђелеским и западноамеричким Максимом преломили председник Скупштине општине Милош Коњевић и потпредседник Општине Иван Отовић.
Свештенству Цркве Светог Саве и Архиепископу Максиму, делегација Општине Херцег Нови, манастир Савина и архијерејско намесништво херцегновско уручило је реплику крста Светог Саве из манастира Савина и икону Пресвете Богородице Савинске, као израз захвалности и пријатељства.
Градоначелник Џексона, Стив Меклин са сарадницима, уприличио је пријем за делегацију Општине Херцег Нови која борави у узвратној посети овом калифорнијском граду пријатељу Херцег Новог.
Раније је СПН писао како је Председница СО Никшић посетила Митрополију црногорско-приморску.
Pročitajte takođe
Представници научних кругова СПЦ се састали са Митрополитом волоколамским Антонијем
Сусрет је уприличен у Одељењу за спољне црквене послове Московске патријаршије.
Манастир Шенђурац домаћин веронаучног кампа
Веронаучни камп већ деценијама представља једно од најзначајнијих сабрања деце и младих у Епархији темишварској, потврђујући своју важну улогу у духовном васпитању нових поколења.
Министарство културе донирало новац Студеници
Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.
У Пљевљима се организује "Српско културно лето"
Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.
Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“
Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.
Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"
Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.