Делегација из Херцег Новог борави у Америци

Делегација Херцег Новог у Америци. Фото: Митрополија црногорско-приморска.

Повод посете је обележавање празника Светог Севастијана Дабовића – првог српског православног монаха и свеца рођеног на тлу Америке.

У Храму Светог Саве у Џексону, коју је подигао Свети Севастијан са исељеницима из Боке и Херцеговине, делегација је присуствовала вечерњој служби уочи празника.

Тамо су се сусрели са владикама западноамеричким Максимом и захумско-херцеговачким и приморским Димитријем.

На празник Светог Севастијана 30. новембра 2025.године служена је архијерејска Литургија.

Након које су славски колач са Архиепископом лосанђелеским и западноамеричким Максимом преломили председник Скупштине општине Милош Коњевић и потпредседник Општине Иван Отовић.

Свештенству Цркве Светог Саве и Архиепископу Максиму, делегација Општине Херцег Нови, манастир Савина и архијерејско намесништво херцегновско уручило је реплику крста Светог Саве из манастира Савина и икону Пресвете Богородице Савинске, као израз захвалности и пријатељства.

Градоначелник Џексона, Стив Меклин са сарадницима, уприличио је пријем за делегацију Општине Херцег Нови која борави у узвратној посети овом калифорнијском граду пријатељу Херцег Новог.

Раније је СПН писао како је Председница СО Никшић посетила Митрополију црногорско-приморску.

Pročitajte takođe

Представници научних кругова СПЦ се састали са Митрополитом волоколамским Антонијем

Сусрет је уприличен у Одељењу за спољне црквене послове Московске патријаршије.

Манастир Шенђурац домаћин веронаучног кампа

Веронаучни камп већ деценијама представља једно од најзначајнијих сабрања деце и младих у Епархији темишварској, потврђујући своју важну улогу у духовном васпитању нових поколења.

Министарство културе донирало новац Студеници

Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.

У Пљевљима се организује "Српско културно лето"

Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.

Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“

Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.

Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"

Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.