У Бијељини одржан братски сусрет архијереја СПЦ
Састанак у Бијељини. Фото: Епархија зворничко-тузланска.
Митрополит зворничко-тузлански г. Фотије примио је 5. новембра 2025.године Архиепископа горњокарловачког г. Герасима и Епископа осечкопољског и барањског г. Херувима.
У срдачној и братској атмосфери архијереји су разговарали о актуелним питањима живота и мисије Српске православне цркве, као и о темама од значаја за епархије којима управљају.
Митрополит Фотије је изразио радост због овог братског сусрета и захвалио уваженој браћи архијерејима на посети Епархији зворничко-тузланској, нагласивши важност јединства и сарадње међу епархијама.
Посета је протекла у духу међусобног поштовања, љубави и заједништва који красе односе архијереја Српске православне цркве.
Раније је СПН писао о такмичењу из веронауке.
Pročitajte takođe
Студијска посета студената Црквеног права београдским светињама
Студенти Правног факултета у Крагујевцу посетили су београдске светиње, Музеј СПЦ и изложбу поводом 850. годишњице рођења светог Саве.
Храм Светог Саве одао признање просветним радницима
У Храму Светог Саве уручене су захвалнице просветним радницима који су учествовали у мисионарским пројектима намењеним деци и младима.
Поглавар СПЦ честитао годишњицу устоличења Патријарху Данилу
Ово је Предстојатељу Бугарске Православне Цркве друга годишњица устоличења.
Патријарх Порфирије послао честитку Митрополиту Онуфрију
Поглавар СПЦ је кијевском Митрополиту честитао имендан.
Патријарх Кирил честитао важне годишњице Поглавару СПЦ
Патријарху Порфирију је стигла честитка од Патријарха московског и све Русије Кирила.
У Мозамбику уприличено треће масовно крштење овог месеца
Тако је Мозамбик добио више од двадесет нових православних хришћана.