Митропoлит Методије посетио Сајам књига у Београду
Митрополит Методије на Сајму књига. Фото: Епархија будимљанско-никшићка.
Митрополит је на Сајму књига био 28. октобра 2025.године. Подсећамо, Сајам књига траје од25. октобра до 2. новембра.
Митрополит је посетио штанд Епархије будимљанско-никшићке, на ком своја издања излаже Издавачка кућа Епархије „Свевиђе“.
Након тога је посетио и излагачки простор сестринства манастира Светог Луке из Жупе Никшићке.
Они са својим рукодељем, и ове године, учествују на Сајму књига.
Раније је СПН писао о промоцији Епархије шабачке на Сајму књига.
Pročitajte takođe
Патријарх Кирил честитао важне годишњице Поглавару СПЦ
Патријарху Порфирију је стигла честитка од Патријарха московског и све Русије Кирила.
У Мозамбику уприличено треће масовно крштење овог месеца
Тако је Мозамбик добио више од двадесет нових православних хришћана.
Обележена друга годишњица преноса иконе Живоначалне Тројице у Сергијеву лавру
Прошло је две године од како је икона Живоначалне Тројице из Тетрјаковске галерије враћена у Сергијеву лавру.
Митрополит Лукијан прославио нови јубилеј
Наиме, он се већ три деценије налази на челу Темишварске епархије.
Кроз Требиње ће поново проћи Видовданска литија
Осамдесет пет година се чекало да кроз Требиње поново прошета Видовданска литија.
Служен је помен настрадалим Србима код Придворачке јаме
Помен је служен за 13 угледних српских домаћина које су усташе на овом месту убиле 1941. године, само зато што су били православни Срби.