Председник Републике Српске посетио Епархију осечкопољску и барањску

Додикова посета. Фото: Епархија осечопољска и барањска.

У четвртак 16. октобра, председник Републике Српске, г. Милорад Додик, посетио је Епархију и том приликом срдачно разговарао са Епископом осечкопољским и барањским г. Херувимом.

За нарочите заслуге и делатну љубав према својој Цркви и српском роду, Епископ Херувим је одликовао председника Додика највишим епархијским одликовањем — Орденом Светог Стефана Штиљановића.

После обиласка обновљеног Саборног Храма и Патријаршијског двора, висока делегација обишла је и кућу нашег великог научника Милутина Миланковића.

Раније је СПН писао о Тамари Вучић у Подворју у Москви. 

Pročitajte takođe

Видовдан 2026: Награде „Лонгин“ и „Димитрије Поповић“ у Грачаници

У оквиру Видовданских свечаности, изложба радова насталих на Ликовној колонији „Видовдан“ и додела награда „Лонгин“ и „Димитрије Поповић“ биће одржани у Грачаници.

Широм храмова СПЦ обележен празник Светог Теодора Стратилата

У храмовима СПЦ торжествено и молитвено је обележен празник Светог Теодора Стратилата.

Обележена је годишњица одбране Сарајевско-романијске регије

На Равној Романији служен је помен и парастос погинулим војницима Војске Републике Српске.

Митровачка гимназија озваничила сарадњу са Хиландаром

Ова сарадња је спојила једну од највећих српских светиња са једном од најстаријих и цењенијих образовних установа у земљи.

Сремска Митровица домаћин научног скупа и симпозијума

У Сремској Митровици уприличен је јединствен акредитован Симпозијум-стручни скуп на тему „Научни и црквени поглед на даровитост".

Без Бога лаж постаје истина, упозорава Патријарх

Патријарх Порфирије поручио је да човек без Бога губи способност правилног расуђивања, док вера доноси просвећење и мир.