Председник Републике Српске посетио Епархију осечкопољску и барањску
Додикова посета. Фото: Епархија осечопољска и барањска.
У четвртак 16. октобра, председник Републике Српске, г. Милорад Додик, посетио је Епархију и том приликом срдачно разговарао са Епископом осечкопољским и барањским г. Херувимом.
За нарочите заслуге и делатну љубав према својој Цркви и српском роду, Епископ Херувим је одликовао председника Додика највишим епархијским одликовањем — Орденом Светог Стефана Штиљановића.
После обиласка обновљеног Саборног Храма и Патријаршијског двора, висока делегација обишла је и кућу нашег великог научника Милутина Миланковића.
Раније је СПН писао о Тамари Вучић у Подворју у Москви.
Pročitajte takođe
Нова књига Ђорђа Брујића успоставља дијалог између традиције и савремености
Ова књига доноси и осврте на новија књижевна остварења, настојећи да успостави дијалог између традиције и савремености.
У Тивту ниче нова црква Светих Сергија и Вакха
Нова светиња у Тивту биће посвећена Светим Сергију и Вакху.
Сестре Лидија и Стефанида у поклоничкој посети светињама Епархије крушевачке
Лидија и Стефанида су монахиње манастира Светог апостола Луке и Светог Петра Цетињског на Виндолу.
Видовдан 2026: Награде „Лонгин“ и „Димитрије Поповић“ у Грачаници
У оквиру Видовданских свечаности, изложба радова насталих на Ликовној колонији „Видовдан“ и додела награда „Лонгин“ и „Димитрије Поповић“ биће одржани у Грачаници.
Широм храмова СПЦ обележен празник Светог Теодора Стратилата
У храмовима СПЦ торжествено и молитвено је обележен празник Светог Теодора Стратилата.
Обележена је годишњица одбране Сарајевско-романијске регије
На Равној Романији служен је помен и парастос погинулим војницима Војске Републике Српске.