Банатска Епархија стала у заштиту животне средине
Вршачке планине. Фото: Упознај Србију.
У петак, 3.октобра 2025.године Митрополит банатски Никанор и Епархија банатска издали су саопштење поводом измена у закону, које могу довести до загађења животне средине.
Из Епархије напомињу како постоји иницијатива да се на врху Вршачких планина постави радар, који ће штетити околини у кругу од 2 км.
У том појасу се налазе и светиње СПЦ, али и насељена места.
У саопштењу се још наводи да ће се представници Епархије банатске појавити на заказаној дебати о овом питању.
Дебата је заказана за 8. октобар 2025.године у Заводу за заштиту природе.
Раније је СПН писао о борби за идентитет на КиМ.
Pročitajte takođe
Студијска посета студената Црквеног права београдским светињама
Студенти Правног факултета у Крагујевцу посетили су београдске светиње, Музеј СПЦ и изложбу поводом 850. годишњице рођења светог Саве.
Храм Светог Саве одао признање просветним радницима
У Храму Светог Саве уручене су захвалнице просветним радницима који су учествовали у мисионарским пројектима намењеним деци и младима.
Поглавар СПЦ честитао годишњицу устоличења Патријарху Данилу
Ово је Предстојатељу Бугарске Православне Цркве друга годишњица устоличења.
Патријарх Порфирије послао честитку Митрополиту Онуфрију
Поглавар СПЦ је кијевском Митрополиту честитао имендан.
Патријарх Кирил честитао важне годишњице Поглавару СПЦ
Патријарху Порфирију је стигла честитка од Патријарха московског и све Русије Кирила.
У Мозамбику уприличено треће масовно крштење овог месеца
Тако је Мозамбик добио више од двадесет нових православних хришћана.