„Дани Српске у Србији“ настављени у више градова
Фото: Ана Паунковић
Манифестација „Дани Српске у Србији“, коју већ 12 година организује Представништво Републике Српске у Србији, настављена је 24. септембра у Сомбору и Сремској Митровици.
У Суботици је 23. септембра 2025. у Великој већници Градске куће Симфонијски оркестар Народног позоришта Републике Српске из Бањалуке одржао концерт под називом „Серенаде за савезнике“. Истог дана, свечаности су прошле у Крушевцу и Пожаревцу.
Током манифестације, садржаји из Бањалуке, Бијељине, Источног Сарајева, Доње Градине, Требиња, Пала и Приједора биће представљени у укупно 14 градова широм Србије, укључујући Сомбор, Сремску Митровицу, Нови Сад, Крагујевац, Зрењанин, Кикинду, Крушевац, Краљево, Врање и Ниш.
Пратећи програм подразумева и посете културних и привредних делегација из Републике Српске тим градовима. Делегације предводе представници Владе Републике Српске, Привредне коморе, културних установа, као и општина и градова.
СПН је писао да су „Дани Српске у Србији“ свечано отворени 23. септембра 2025. у Народном позоришту у Београду, а централна порука манифестације јесте да је јединство српског народа најбољи одговор на савремене изазове и притиске.
Pročitajte takođe
Представници научних кругова СПЦ се састали са Митрополитом волоколамским Антонијем
Сусрет је уприличен у Одељењу за спољне црквене послове Московске патријаршије.
Манастир Шенђурац домаћин веронаучног кампа
Веронаучни камп већ деценијама представља једно од најзначајнијих сабрања деце и младих у Епархији темишварској, потврђујући своју важну улогу у духовном васпитању нових поколења.
Министарство културе донирало новац Студеници
Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.
У Пљевљима се организује "Српско културно лето"
Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.
Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“
Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.
Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"
Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.