У Бијељини одржан годишњи семинар за вероучитеље

Организатори семинара били су Катихетски одбор Српске православне цркве у Републици Српској и Федерацији БиХ и Канцеларија за верску наставу Епархије зворничко-тузланске.

Саветовању је, поред координатора за верску наставу, присуствовала већина вероучитеља из Епархије зворничко-тузланске.

Након уводног излагања митрополита Фотија, семинар је настављен предавањима истакнутих професора и стручњака.

Семинар је протекао у братској атмосфери, а предавачи су изложили драгоцена искуства и методолошке смернице које ће помоћи вероучитељима да се што боље припреме за своју мисију у предстојећој школској години.

Раније је СПН писао како је веронаука  у томе да друге видимо бољим од себе.

Pročitajte takođe

Студијска посета студената Црквеног права београдским светињама

Студенти Правног факултета у Крагујевцу посетили су београдске светиње, Музеј СПЦ и изложбу поводом 850. годишњице рођења светог Саве.

Храм Светог Саве одао признање просветним радницима

У Храму Светог Саве уручене су захвалнице просветним радницима који су учествовали у мисионарским пројектима намењеним деци и младима.

Поглавар СПЦ честитао годишњицу устоличења Патријарху Данилу

Ово је Предстојатељу Бугарске Православне Цркве друга годишњица устоличења.

Патријарх Порфирије послао честитку Митрополиту Онуфрију

Поглавар СПЦ је кијевском Митрополиту честитао имендан.

Патријарх Кирил честитао важне годишњице Поглавару СПЦ

Патријарху Порфирију је стигла честитка од Патријарха московског и све Русије Кирила.

У Мозамбику уприличено треће масовно крштење овог месеца

Тако је Мозамбик добио више од двадесет нових православних хришћана.