У Бијељини одржан годишњи семинар за вероучитеље

Организатори семинара били су Катихетски одбор Српске православне цркве у Републици Српској и Федерацији БиХ и Канцеларија за верску наставу Епархије зворничко-тузланске.

Саветовању је, поред координатора за верску наставу, присуствовала већина вероучитеља из Епархије зворничко-тузланске.

Након уводног излагања митрополита Фотија, семинар је настављен предавањима истакнутих професора и стручњака.

Семинар је протекао у братској атмосфери, а предавачи су изложили драгоцена искуства и методолошке смернице које ће помоћи вероучитељима да се што боље припреме за своју мисију у предстојећој школској години.

Раније је СПН писао како је веронаука  у томе да друге видимо бољим од себе.

Pročitajte takođe

Поглавар СПЦ честитао годишњицу устоличења Патријарху Данилу

Ово је Предстојатељу Бугарске Православне Цркве друга годишњица устоличења.

Патријарх Порфирије послао честитку Митрополиту Онуфрију

Поглавар СПЦ је кијевском Митрополиту честитао имендан.

Патријарх Кирил честитао важне годишњице Поглавару СПЦ

Патријарху Порфирију је стигла честитка од Патријарха московског и све Русије Кирила.

У Мозамбику уприличено треће масовно крштење овог месеца

Тако је Мозамбик добио више од двадесет нових православних хришћана.

Обележена друга годишњица преноса иконе Живоначалне Тројице у Сергијеву лавру

Прошло је две године од како је икона Живоначалне Тројице из Тетрјаковске галерије враћена у Сергијеву лавру.

Митрополит Лукијан прославио нови јубилеј

Наиме, он се већ три деценије налази на челу Темишварске епархије.