Митрополит Фотије: Царство небеско је за оне који живе као синови и кћери Божији

У надахнутој беседи митрополит је подсетио да је највеће питање за све хришћане – ко ће наследити Царство небеско. „Царство ће наследити они који буду синови и кћери Божији по благодати“, поручио је владика.

Свечаности је молитвено присуствовао и начелник општине Доњи Жабар, Перо Павловић, са сарадницима.

Након литургије, владика Фотије освештао је новоизграђени парохијски дом у порти храма, а сабрање је завршено трпезом љубави за присутне.

Раније је СПН писао о томе како ћемо бити срећни, ако се молимо Богу.

Pročitajte takođe

Поглавар СПЦ честитао годишњицу устоличења Патријарху Данилу

Ово је Предстојатељу Бугарске Православне Цркве друга годишњица устоличења.

Патријарх Порфирије послао честитку Митрополиту Онуфрију

Поглавар СПЦ је кијевском Митрополиту честитао имендан.

Патријарх Кирил честитао важне годишњице Поглавару СПЦ

Патријарху Порфирију је стигла честитка од Патријарха московског и све Русије Кирила.

У Мозамбику уприличено треће масовно крштење овог месеца

Тако је Мозамбик добио више од двадесет нових православних хришћана.

Обележена друга годишњица преноса иконе Живоначалне Тројице у Сергијеву лавру

Прошло је две године од како је икона Живоначалне Тројице из Тетрјаковске галерије враћена у Сергијеву лавру.

Митрополит Лукијан прославио нови јубилеј

Наиме, он се већ три деценије налази на челу Темишварске епархије.