Отац Макарије: Моли се Богу и бићеш срећан
Акатист је служио јеромонах Макарије, игуман манастира Савина.
На крају службе, сабранима се беседом обратио отац Макарије.
Игуман савински је нагласио да је важно сабрати ум током молитве.
"Моли се Богу и бићеш срећан. Моли се Богу свим својим срцем. Моли се Богу чистом молитвом. Моли се Богу чистим умом. Усредсреди своје биће ка Богу и видећеш да ће се у овоме животу све променити око тебе и постаће боље", –рекао је игуман.
Раније је СПН писао о вечности Божијих речи.
Pročitajte takođe
Храм Светог Саве одао признање просветним радницима
У Храму Светог Саве уручене су захвалнице просветним радницима који су учествовали у мисионарским пројектима намењеним деци и младима.
Поглавар СПЦ честитао годишњицу устоличења Патријарху Данилу
Ово је Предстојатељу Бугарске Православне Цркве друга годишњица устоличења.
Патријарх Порфирије послао честитку Митрополиту Онуфрију
Поглавар СПЦ је кијевском Митрополиту честитао имендан.
Патријарх Кирил честитао важне годишњице Поглавару СПЦ
Патријарху Порфирију је стигла честитка од Патријарха московског и све Русије Кирила.
У Мозамбику уприличено треће масовно крштење овог месеца
Тако је Мозамбик добио више од двадесет нових православних хришћана.
Обележена друга годишњица преноса иконе Живоначалне Тројице у Сергијеву лавру
Прошло је две године од како је икона Живоначалне Тројице из Тетрјаковске галерије враћена у Сергијеву лавру.