Одржан помен невино пострадалима у логору Јадовно

Епископе је дочекао домаћин Архиепископ горњокарловачки господин Герасим, заједно са свештенством карловачке парохије.

У суботу, 21. јуна 2025. године Епископи су се упутили ка планини Велебит, у место Јадовно.

Комплекс Госпић – Јадовно – Паг је био први концентрациони логор у тзв. Независној Држави Хрватској, који је основан 1941. године.

У јамама на Велебиту и губилиштима на острву Паг, током четири месеца усташе су ликвидирале 42.000 људи – Срба, Јевреја и Рома, из Хрватске, Босне и Херцеговине и Србије.

Шаранова Јама је највеће стратиште Јадовна, те је на том месту Архиепископ и Митрополит тимочки г. Иларион началствовао чином парастоса уз саслужење Митрополита Арсенија и Архиепископа Герасима, свештенства и монаштва.

Pročitajte takođe

Служен је помен настрадалим Србима код Придворачке јаме

Помен је служен за 13 угледних српских домаћина које су усташе на овом месту убиле 1941. године, само зато што су били православни Срби.

Мирослављево јеванђеље ће моћи да се види у Народном музеју

Народни музеј је одлучио да поводом Видовдана за јавност прикаже Мирослављево јеванђеље.

Одржан пријемни испит за богословије СПЦ у Новом Саду

Пријемни је одржан у просторијама Црквене општине новосадске .

Почела је са радом духовна школа „Соко Град“

Духовна школа ће трајати пет недеља.

Митрополит Теодосије из УПЦ хитно примљен у болницу

Митрополит черкаски и кањевски Теодосије хоспитализован је по хитном упуту кардиолога, саопштила је Черкаска епархија УПЦ.

Изашла је годишња продукција ИК „Панорама-Јединство"

Издавачка кућа „Панорама-Јединство“ је представила своју годишњу издавачку продукцију и нови број часописа „Стремљења"