Братство храма у Крагујевцу учествовало у давању крви
Учешће у организацији узело је братство храма Светога Саве као и ученици богословије светог Јована Златоустог.
Акција добровољног давања крви, симболично је организована после свете литургије коју смо служили у нашем светом храму, где смо могли да на један делатни начин покажемо љубав према другима, пре свега према нашим ближњима, а све у циљу подизања хришћанске свести о томе да је наше само оно што дајемо другима.
Pročitajte takođe
Министарство културе донирало новац Студеници
Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.
У Пљевљима се организује "Српско културно лето"
Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.
Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“
Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.
Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"
Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.
Студијска посета студената Црквеног права београдским светињама
Студенти Правног факултета у Крагујевцу посетили су београдске светиње, Музеј СПЦ и изложбу поводом 850. годишњице рођења светог Саве.
Храм Светог Саве одао признање просветним радницима
У Храму Светог Саве уручене су захвалнице просветним радницима који су учествовали у мисионарским пројектима намењеним деци и младима.