Братство храма у Крагујевцу учествовало у давању крви

Учешће у организацији узело је братство храма Светога Саве као и ученици богословије светог Јована Златоустог.

Акција добровољног давања крви, симболично је организована после свете литургије коју смо служили у нашем светом храму, где смо могли да на један делатни начин покажемо љубав према другима, пре свега према нашим ближњима, а све у циљу подизања хришћанске свести о томе да је наше само оно што дајемо другима.

Медицинско особље, на челу са др. Иваном Павловић, изразило је велику захвалност и задовољство због акције добровољног давања крви, посебно јер је наша Епархија укључена са својим верницима и свештенством. Солидарност, састрадавање, милосрђе према ближњем, јесу пре свега хришћанске врлине на којима почива сав етос једног хришћанина, верника

Pročitajte takođe

Министарство културе донирало новац Студеници

Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.

У Пљевљима се организује "Српско културно лето"

Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.

Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“

Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.

Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"

Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.

Студијска посета студената Црквеног права београдским светињама

Студенти Правног факултета у Крагујевцу посетили су београдске светиње, Музеј СПЦ и изложбу поводом 850. годишњице рођења светог Саве.

Храм Светог Саве одао признање просветним радницима

У Храму Светог Саве уручене су захвалнице просветним радницима који су учествовали у мисионарским пројектима намењеним деци и младима.