У Источном Сарајеву отворена изложба поводом погрома на КиМ

Изложба је отворена под називом „Да се не заборави“ а у спомен учињеног погрома над Србима Косова и Метохије, 17. марта 2004. године, пише Митрополија дабробосанска.

Поставку изложбе чине 43 рада полазника школе иконописа при Православном центру за младе - иконе на којима су изображени ликови мученика, како ранохришћанских, тако и мученика Српског рода од Косовског боја до данашњег дана са жељом да се нагласи мартириолошки етос нашег народа.

Изложба „Да се не заборави“ поводом погрома Србана Косову и Метохији 2004. године је постала традиционална и инкорпорирана је у редовни годишњи програм рада школе иконописа.

Pročitajte takođe

Министарство културе донирало новац Студеници

Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.

У Пљевљима се организује "Српско културно лето"

Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.

Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“

Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.

Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"

Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.

Студијска посета студената Црквеног права београдским светињама

Студенти Правног факултета у Крагујевцу посетили су београдске светиње, Музеј СПЦ и изложбу поводом 850. годишњице рођења светог Саве.

Храм Светог Саве одао признање просветним радницима

У Храму Светог Саве уручене су захвалнице просветним радницима који су учествовали у мисионарским пројектима намењеним деци и младима.