У Источном Сарајеву отворена изложба поводом погрома на КиМ
Изложба је отворена под називом „Да се не заборави“ а у спомен учињеног погрома над Србима Косова и Метохије, 17. марта 2004. године, пише Митрополија дабробосанска.
Поставку изложбе чине 43 рада полазника школе иконописа при Православном центру за младе - иконе на којима су изображени ликови мученика, како ранохришћанских, тако и мученика Српског рода од Косовског боја до данашњег дана са жељом да се нагласи мартириолошки етос нашег народа.
Изложба „Да се не заборави“ поводом погрома Србана Косову и Метохији 2004. године је постала традиционална и инкорпорирана је у редовни годишњи програм рада школе иконописа.
Pročitajte takođe
Министарство културе донирало новац Студеници
Новац је намењен за реконструкцију конака и археолошка истраживања.
У Пљевљима се организује "Српско културно лето"
Ово ће бити пети пут како се ова манифестација одржава у Пљевљима.
Отворена изложба Ликовне колоније „Видовдан“
Изложба је уприличена у Галерији уметности Приштина Дома културе “Грачаница”.
Уприличен је концерт "За Цркву на Шари"
Концерт је одржан у великој дворани Центра за културу „Влада Дивљан“ у Београду.
Студијска посета студената Црквеног права београдским светињама
Студенти Правног факултета у Крагујевцу посетили су београдске светиње, Музеј СПЦ и изложбу поводом 850. годишњице рођења светог Саве.
Храм Светог Саве одао признање просветним радницима
У Храму Светог Саве уручене су захвалнице просветним радницима који су учествовали у мисионарским пројектима намењеним деци и младима.